КАРАТЕКИТЕ ОТ НАЦИОНАЛНИЯТ ОТБОР НА БНФК МЕДАЛИСТИ ОТ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР В САМОБОР, ХЪРВАТСКА

Медалисти Хирватка 2014КАРАТЕКИТЕ ОТ НАЦИОНАЛНИЯТ ОТБОР НА БНФК  МЕДАЛИСТИ ОТ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР В САМОБОР, ХЪРВАТСКА

Националният отбор старша възраст, девойки, младежи, жени и мъже до 21 г. на Българската национална федерация КАРАТЕ се представи достойно на Международния турнир Croatia Grand Prize  в Самобор, Хърватска, който се провежда на 18 и 19 януари т.г.

Каратеките на Националния отбор на БНФК спечелиха един златен, два сребърни и един бронзов медал от изключително оспорвания турнир в Хърватска, в който участват над 1500 каратеки от повече от 20 държави.  На турнира присъстваха: Георги Ривов, генерален секретар на БНФК, Николай Цанев – старши треньор на Националните отбори на БНФК, Борислав Иванов, координатор на Националните отбори на БНФК и  Георги Йосифов, съдия европейска категория.

17 годишната национална състезателка Силвия Валентинова, от Карате клуб «Аида Нет» Хасково спечели един златен и един сребърен медал. Тя завоюва златния медал в категория до 53 кг. в нейната възрастова група и сребърен медал при жените до 21 години в категория до 53 кг. Сребърният й медал е изключително ценен, защото  в 10 изиграни срещи успя да се наложи над много опитни европейски и световни карате шампионки.

Националната състезателка на БНФК Александра Стублева  от Карате клуб «Никон» София спечели сребърен медал при жените до 21 години в категория до 60 кг.

14 годишният  национал Васил Ривов от Карате клуб «Аида Нет» Хасково спечели бронзов медал при кадетите до 52 кг. в оспорвана надпревара с 43-ма състезатели.

Успешно се представиха и Стефан Петков Карате клуб „Никон” и Габриела Горанова от  карате клуб „Петромакс” Плевен.

Международният турнир Croatia Grand Prize  в Самобор, Хърватска има 23 годишна история и за каратеките  от Националния отбор на БНФК беше  контрола за предстоящото Европейско първенство в Лисабон, Португалия, което ще се проведе от 5 до 9 февруари 2014 г.